Bankovanie

Banková masáž /bankovanie/ vákuoterapia je jedinečná účinná masážna a liečebná technika, ktorá sa vykonáva prikladaním sklenených baniek na chrbát. Je určená najmä pre tých, ktorí trpia bolesťami hlavy, migrénou, bolesťami chrbta, bolestivou menštruáciou, obličkovými problémami, tenisovým lakťom, bolesťami kolenného kĺbu, celulitídou, nádchou, astmou, zápalom priedušiek, reumatickými problémami, chronickou zápchou a pod. Bankovanie sa nevykonáva len na chrbte, ale aj v oblasti podbruška, lakťa, bedrového kĺbu, kolien, chodidiel alebo členku.

Bankovanie nie je určené pre ľudí:_020

  • s infekciou
  • s popáleninami
  • s trombózami
  • s kŕčovými žilami
  • s otvorenými ranami alebo hnisavou infekciou
  • v období gravidity
  • v období menštruácie

Ako prebieha bankovanie

Na povrch kože  sa prikladajú špeciálne banky určené na bankovanie. Podtlak vtiahne časť kože i podkožia do banky a spôsobí silné prekrvenie a prehriatie. Tým dochádza k zvýšenému okysličovaniu bunkového tkaniva, k zrýchleniu látkovej výmeny a k vyplavovaniu nahromadených škodlivín z tela.

Pri klasickom (suchom) bankovaní sa používajú sklenené banky a na vytvorenie podtlaku slúži zapálený liehový tampón upevnený napr. do pinzety, ktorý sa pred lokálnou aplikáciou na chvíľu vloží do banky.

Pri masážnom (pohyblivom) bankovaní sa pracuje iba s jednou bankou, ktorá je mierne prisatá na pokožku tela a masíruje sa s ňou v smere toku lymfy. Pri tejto masáži dochádza k detoxikácii organizmu, prekrveniu rady tkanív a maximálnej relaxácii. Zvlášť ženy ocenia odstránenie celulitídy touto metódou v oblasti stehien, sedacích svalov, paží alebo brucha.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>