Moxovanie

_019Moxovanie je tradičná čínska metóda a patrí z pohľadu pacienta k najpríjemnejším terapeutickým metódam.

Ide o infra a termo terapiu, ktorá pomáha zvyšovať obranyschopnosť organizmu, prekrvenie svalstva a zrýchľuje látkovú výmenu. Moxovanie je zvlášť účinné pri reumatických bolestiach pohybového aparátu, pri zachladnutí a zatuhnutí svalstva. Moxovať se odporúča 1-2x týždenne, pri silnej vyčerpanosti aj častejšie.

Pre koho je moxovanie nevhodné

Moxovanie nie je vhodné predovšetkým pre ľudí, ktorí majú horúčku. Nebezpečná je tiež u žien v období gravidity (moxovať by sa nemalo v dolnej časti brucha). Aj keď pomáha ženám, ktoré majú silnú bolestivú menštruáciu, je nevhodné moxovať počas veľmi silnej menštruácie. Tiež by sa moxy nemali aplikovať na miesta s veľkými cievami, teda v okolí očí.

Kontraindikácie: kŕčové žily, horúčka, menštruácia, akútne a zápalové stavy. Nemoxuje sa tvár, tehotné ženy v krížovej oblasti a v podbrušku, osoby pod vplyvom omamných látok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>